Rekuperační systémy

Rekuperační systémy

Produkty v katalogu

V moderní architektuře díky rozšířenému používání vzduchové klimatizace jsou budovy ještě úspornější ve spotřebě energie. Nejnovější výměníky v naší nabídce výrazně zredukovaly ztráty při větrání.

Znečištěný vzduch v klimatizovaných místnostech nemá dobrý vliv na zdraví člověka. V roce 1980 Světová zdravotnická organizace pojmenovala tyto nemoci jako klimatizační nemoc nebo syndrom nekvalitně větraných budov.

Výhody rekuperačních systémů

 • Vysoce účinná rekuperace
  V jednotkách je zabudován vysoce účinný výměník tepla, který získává zpětnou energii z odcházejícího vnitřního vzduchu a získanou energii přeměňuje do čerstvého přiváděného vzduchu. Takto můžeme získat zpět přibližně 80% energie.
 • Dokonalý jednoduchý design
  Je navržen podle standardu světového trendu a vyrobený z kvalitních materiálů. Na základě principu hydrokinetiky dosahuje perfektní nehlučný chod.
 • Filtrace vzduchu
  Profesionální vzduchové filtry jsou navrženy tak, aby odstranily emise v přiváděném čerstvém vzduchu do budovy.
 • By-pass funkce
  By-pass funkce umožňuje jednotce přepnout na klasické větrání, kdy je obcházen tepelný výměník a tím pádem se prodlužuje jeho životnost.
 • Vynikající vzduchotěsnost, jednoduchá obsluha
  Snadná montáž a demontáž výměníku. Tepelný výměník je vsunut do přepážek se speciálním těsnícím materiálem. Vytváří dobrou vzduchotěsnost.